بدنه کوادکوپتر

بدنه کوادکوپتربدنه کوادکوپترها معمولا قسمتی هستند که توجه زیادی را به خود جلب نمی کنند ولی شما می توانید انواع بدنه از نظر شکل و اندازه را برای کوادکوپتر خود انتخاب کنید . در این مقاله درباره ی انواع بدنه کوادکوپتر که می توانید انتخاب کنید توضیح خواهیم داد .

بدنه کوادکوپتر

بدنه کوادکوپتر باید بادوام و سخت (صلب ) باشد . هر فریم کوادکوپتر دارای یک سایز مشخصی می باشد که فاصله ی موتور به موتور به صورت مورب می باشد . این سایز را به میلیمتر نشان می دهند . به عنوان مثال اگر یک کوادکوپتر از 150 میلمیتر کمتر باشد جزو کوادکوپترهای میکرو می باشد و اگر از این مقدار بیشتر باشد جزو کوادکوپترهای مینی دسته بندی می شود . اگر می خواهید سایز مولتی کوپترهای غیرمتعارف را اندازه گیری کنید مثل تری کوپتر یا هگزاکوپتر باید بیشترین فاصله را در نظر بگیرید .

استایل بدنه کوادکوپتر

 شکل بدنه بستگی به حالت بازوها و کالسکه ( قسمتی که فلایت کنترل و دوربین FPV بر روی آن قرار می گیرد ) دارد . در ادامه به انواع این مدل ها می پردازیم .

بدنه True X

بدنه کوادکوپتر به شکل X

در این مدل اگر فاصله ی عمودی بین موتورها تا مرکز را اندازه گیری کنید به یک اندازه می باشد و بیشترین استفاده در کوادکوپترها را این بدنه دارد .

بدنه Wide X و Stretch X

بدنه کوادکوپتر به شکل Wide x

بدنه Wide X به دلیل این که از نظر هندسی فضای بیشتری در مرکز برای نصب دوربین و باتری در نظر گرفته شده است . بدنه Stretch X برای کسانی که در مسابقه ها شرکت می کنند یک گزینه مناسب می باشد . نمونه ای که در عکس مشاهده می کنید از مدل های Stretch X می باشد .

بدنه Deadcat

بدنه کوادکوپتر مدل Deadcat

این مدل فریم کوادکوپتر معمولا در سایزهای بزرگ به کار می رود و به طور کلی کاربرد آن در این است که ملخ ها را از دید دوربین حذف کنید . محبوبیت این بدنه به دلیل افزایش مینی کوادکوپترها کاهش یافته است .

انتخاب برد کنترل پرواز مناسب

بدنه Hبدنه کوادکوپتر مدل H

این مدل به خاطر سایز بزرگی در بدنه به کار رود به فراموشی سپرده شده است البته این مدل بدنه کارایی خود را در پهپادهای دیگری که برای ارسال کالا استفاده می شوند خود را به اثبات رسانده است مثلا در مدلی که یکی از زیرمجموعه های شرکت گوگل به نام Wing از این بدنه بهره گرفته شده است . مدل ذکر شده با بال ترکیب شده تا بتواند از مزیت پرواز طولانی مدت نیز بهره ببرد . به طور کلی این مدل در نمونه های بزرگ کاربرد دارد حتی مدل هایی موجود می باشد که قابلیت حمل انسان را دارا می باشد که از این نمونه بهره گرفته شده است .

بدنه HX 

بدنه کوادکوپتر به شکل HX

این مدل یک نوع جدیدتر از فریم کوادکوپتر H می باشد . این مدل هم مثل مدل  Wide X مزیت فضای کافی برای فلایت کنترل و دوربین FPV را دارا می باشد .

 نمونه دیگری موجود می باشد که خیلی کم کاربرد می باشد .مدل Z که این بدنه به نحوی عمل می کند که فقط در سرعت های بالا کاربرد دارد و باعث ثبات بیشتر در سرعت زیاد می شود.

نکته دیگر در بعضی نمونه های کمیاب می باشد که بدنه به صورت یک پازل می باشد مزیت این نمونه ها در این است هر قسمتی از فریم کوادکوپتر شما هنگام تصادف آسیب دید فقط آن قطعه را تعویض باید کرد . البته این مدل ها در ایران کمیاب هستند اگر هم باشند به صرفه نیستند . چون معلوم نمی شود که قیمت مناسب و یا پشتیبانی خوبی داشته باشند به این دلیل توصیه نمی شود از مدل هایی که مثل پازل هستند استفاده کنید .

نکته دیگر غلاف می باشد که در مدل HX مشاهده می کنید مزایایی برای شما دارد . می تواند از فلایت کنترل شما در هنگام تصادف حفاظت کند . به دلیل این که ارزشمندترین قطعه می باشد و ارزش حفاظت را دارد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *