پهپاد جدید شرکت آمازون

پهپاد جدید شرکت آمازون

پهپاد جدید شرکت آمازون

آمازون سال هاست که در تلاش است تحویل کالاهای خود را توسط پهپادها انجام دهد و بالاخره پهپادی که بتواند به صورت تقریبی این عمل را انجام دهد ارائه داده است و به تازگی نسخه جدیدی از پهپاد Prime Air خود ارائه کرده است . 

البته همانطور که می دانید شرکت Wing که در حال حاضر گوگل صاحب این شرکت است قبلا پهپادی برای حمل و نقل اشیاء نسبتا سبک ارائه داده است و خیلی از مشکلاتی که پهپادهای ارسال کالا دارا بودند را برطرف کرده است . یکی از این مشکلات صدای بیش از حد این مولتی کوپترها می باشد که باعث آلودگی ایجاد آلودگی صوتی می شود .

در حال حاضر آمازون مساله ایمنی را نیز مورد توجه خود قرار داده است و یک مجموعه ای که دارای سنسورها و هوش مصنوعی است را ارائه کرده است . در ادامه این مقاله سعی می کنیم ویژگی هایی که این پهپاد جدید دارا می باشد را ارائه دهیم .

پهپاد اژدها با قابلیت تغییر شکل

برای این که پهپاد کالای خود را تحویل دهد مجبور است مکانی را که خالی از مانع است را پیدا کند که با استفاده از هوش مصنوعی می تواند انسان و حیوانات را تشخیص دهد . مشکل عمده دیگر تشخیص سیم های برق و تلفن می باشد که پهپاد بتواند این وسایل را در هنگام فرود تشخیص دهد و از آن ها دوری کند . البته این پهپاد در شرایط مطلوب کارایی دارد نه در شرایط خاص . 

البته اگر بخواهیم مقداری این پهپاد را با پهپادهای حال حاضر مقایسه کنیم متوجه می شویم که این پهپاد قابلیت نشستن را دارا می باشد ولی پهپادی که شرکت گوگل از آن استفاده می کند قابلیت نشستن را دارا نمی باشد و فقط می تواند از آسمان با سیم کالایی را تحویل دهد . 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *